Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді ТААС разом з міжнародними експертами обговорили застосування адміністративного судочинства в Україні

30 серпня 2019, 10:53

29 серпня 2019 року відбулася робоча зустріч суддів Третього апеляційного адміністративного суду з представниками міжнародної експертної місії Проекту Європейського Союзу «Право-Justice». Міжнародні експерти поспілкувалися з в.о. голови ТААС Андрієм Суховаровим, суддею Юлією Дурасовою, а також з суддями Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду – Наталією Олефіренко та Ольгою Лукмановою.

Також участь у зустрічі взяли судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Зустрітися з дніпровськими суддями та обговорити питання здійснення правосуддя адміністративними судами приїхала пані Едіт Целлер – голова Європейської асоціації адміністративних суддів, суддя Адміністративного суду м. Відень (Австрія) та Віргіліус Валанчюс – Суддя Суду справедливості Європейського Союзу (Литва).

Під час зустрічі учасники обговорили найбільш актуальні та проблемні питання імплементації Кодексу Адміністративного судочинства України (далі – КАСУ). Також значну увагу приділили питанням дискреційних повноважень та процедури їх використання. Судді з Австрії та Литви розповіли про практику країн Європи в реалізації дискреційних повноважень органів державної влади.

На їх думку, посадові особи мають чітко розуміти дискреційні повноваження, тобто сукупність прав і обов'язків державних органів. Це б дозволило з більшою ефективністю організувати представництво власних інтересів в адміністративних судах.

Голова Європейської асоціації адміністративних суддів Едіт Целлер (Австрія) також підняла питання впровадження мирових угод та медіації в адміністративних судах України. Експертка впевнена, що досягти мирових угод в вирішенні адміністративних спорів дуже важливо, тож поділилася власним досвідом та думками щодо цього питання.  

Після виступів спікерів судді активно дискутували щодо питання медіації, як це одного методу мирного вирішення спорів. Приділили увагу і адвокатській монополії. Пані Едіт Целлер розповіла, що в Австрії такої монополії не існує, тож представляти інтереси державних органів у суді може будь-який працівник установи, який компетентний у цих питаннях.

Обговоривши застосування Кодексу Адміністративного судочинства в Україні міжнародні експерти висловили бажання зустрітися з суддями в майбутньому ще, аби продовжити дискусію щодо судочинства в нашій державі.

За повідомленням прес-служби суду